Sivilce Problemlerini Geride Bırakmaya Hazır Mısın?

Sivilce oluşumu genellikle yüz bölgesinde sıklıkla rastlanan bir cilt problemidir. Aniden beliren ve geçmesi 4 ile 5 gün gibi bir süreyi kapsayan sivilceler özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin büyük kabusu olarak bilinmekte. Sivilce oluşumu tam olarak tamamlanmadan sıkılırsa cilt üzerinde kalıcı sivilce lekeleri oluşabileceği gibi aynı zamanda sivilcenin yayılarak yüzün her bölgesine dağılma olasılığı da ortaya çıkmaktadır. Bu da dış görünümü direk olarak etkileyeceği için adeta büyük bir problem haline gelmektedir.

Sivilcelerden kısa bir süre içerisinde kurtulmak için en etkili yöntem evde yapabileceğiniz sivilce maskeleridir. Bunun yanı sıra cilt temizliği ve cilt bakımının düzenli yapılması da cildin nefes alması bakımından oldukça önemlidir. Ölü hücrelerden arındırılan bakımlı bir ciltte sivilce olma olasılığı neredeyse hiç yok denecek kadar azdır.

Sivilcelere Karşı Limon Etkisi

Oldukça faydalı olan ve yüksek C vitamini içeren limon sivilce problemlerine karşı mücadelede de büyük etki sağlıyor. Limon ve bal karışımından elde edebileceğiniz doğal bakım maskesi ile hem sivilcelerinizden hızlı bir şekilde kurtulabilir hem de cildinizin beslenmesini sağlayarak ihtiyacı olan bakımı uygulayabilirsiniz. Bu karışımı cildinize uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına özellikle de makyaj kalıntılarından arındırılmış olmasına dikkat edin.

Limonlu sivilce maskesini cildinize düzenli olarak uygulayarak daha parlak, daha canlı ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Karışımı sivilce çıkan bölge üzerinde yaklaşık olarak 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Daha etkili ve hızlı sonuçlar için her gün düzenli olarak uygulamanız önerilmektedir.

Bakım İçin Sivilce Çıkmasını Beklemeyin!

Cilt bakımı için cildinizde sivilce oluşmasını beklemeyin. Her gün düzenli olarak uygulayacağınız cilt bakım maskeleri ile cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilir, sivilce oluşumuna önceden tedbir alarak daha pürüzsüz bir yüze sahip olabilirsiniz. Sivilce oluşumu genel olarak bakımsız ve yağlı cilt tiplerinde daha çok görülür. Bu sebeple cilt bakımı ve cilt temizliği büyük önem taşımaktadır. Cilt bakımı yaparken kullanacağınız malzemelerin doğal olması da cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status