Siyah Nokta Ve Gözeneklerden Nasıl Kurtulurum?

Siyah Nokta ve Gözenekler

Ergenlik dönemi başta olmak üzere hemen hemen her bireyin şikayet ettiği cilt rahatsızlıklarındandır. Hem bayanlarda hem de baylarda eşit oranlarda görünmektedir. Bu cilt problemlerinden kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz maskeleri sizlerle paylaşacağım.

Gözeneklerden Nasıl Kurtulunur?

Gözenekler cildi çirkin gösterdiği gibi aynı zamanda oluşan boşluklarda sivilce gibi cilt sorunlarının çıkmasına da zemin hazırlamaktadır. Geniş gözenekler daha çok cildi yağlı olan kişilerde görülmektedir. Aynı zamanda bayanların en büyük cilt problemi haline gelmektedir. Ciltteki gözeneklerin oluşmasındaki en büyük etkenler sırası ile cildin yağ oranının fazla olması, yaz aylarında güneşlenme süresinin çok aşırıya kaçması ve son olarak yaşın giderek ilerlemesi olarak sıralanabilir.

Ciltte oluşmuş gözeneklerin büyümesi ise cildin temizliğinin iyi yapılmamasından ayrıca yağ ve kirin gözeneklerde birikmesi ile olur. Ciltteki bu çirkin görüntülerden kurtulmak için günde en az iki defa olacak şekilde yüzümüzü sabunlanmalıyız. Kullandığımız sabunun doğal bitkilerle hazırlanmış sabun olmasına özen göstermek her zaman olumlu sonuçlar doğuracaktır. Aynı zamanda sabunun kükürt içermesine de dikkat edilmelidir. Kükürtlü sabunlar cilt sorunlarının önlenmesinde çok etkilidir.

Siyah Nokta Ve Gözeneklere Maden Suyu Kullanımı

Eğer hazır tonikleri kullanma taraftarı değilseniz aldığınız sade bir sodayı iki gün beklettikten sonra pamuk yardımı ile yüzünüze tonik olarak uygulayabilirsiniz. Bu sayede cilt temizlenerek gözeneklerin hava alması sağlanır. Sürekli olarak cildi ılık su ile sabun kullanarak temizledikten sonra tonik ile silmeli daha sonra maske uygulamalı en son olarak da nemlendirici kullanmalısınız. Tonik kullanımının gözenekleri sıklaştıracağı bilgisini unutulmamalıdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status