Siyah Noktalar Elma Sirkesi İle Nasıl Temizlenir?

Elma sirkesi siyah noktaları yok eder mi? Elma sirkesi yüze kaç günde bir sürülmeli? Elma sirkesi sivilce izlerine iyi gelir mi?

Siyah Noktalara Elma Sirkesi Kullanımı

Siyah noktalar hava kirliliği ve cildin iyi temizlenmemesi ile oluşmaktadır. Aynı zamanda yağlı yemekler ve şekerli gıdalar da siyah noktaların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Siyah noktalardan kurtulma yöntemleri kimyasal yöntemler ve doğal yöntemlerdir.

Kimyasal yöntemler cildi tahriş edebilir hekim kontrolü ile devamlılık göstererek daha sağlıklı sonuçlar alınabilir. Ancak bir çok kişinin bütün bunlar için fırsatı olmamakla birlikte sağlıklı olan doğal yöntemleri tercih edebilir. Doğal yöntemler arasında elma sirkesi ilk sıralarda yer almaktadır.

Elma Sirkesi Siyah Nokta tedavisinde en çok tercih edilen doğal yöntem tedavileri arasında yer almaktadır. Elma sirkesi antiseptik özelliği ile siyah noktaların ve sivilcelerin oluşmasına engel olacaktır. Bir fincan elma sirkesini bir fincan su ile karıştırıp tonik şeklinde günde iki kere olmak üzere, pamuk kullanarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Uygulamadan birkaç dakika sonra ılık suyla yüzünüzü yıkamalısınız.

Siyah Noktalara Elma Sirkeli Çözüm

Elma sirkesi ile siyah noktalardan arınmak için şu şekilde karışımlar da yapılabilmektedir; üç dört yemek kaşığı elma sirkesini küçük bir tencere içerisine bırakarak üzerine yarım su bardağı su ilave ederek orta ateşte kaynatın. Kayna işlemi beş dakikayı geçince ocağın altını kısın. Eğilerek yüzünüzü 15 dakika kaynamış elma sirkesi ve su karışımının üzerinde bekletin. Hemen arkasından başka bir kap alıp içerisine 3-4 damla elma sirkesini bir kaç damla suya damlatıp karıştırın.

Yüzünüzü bu bu hazırlamış olduğunuz karışım ile silin. Haftada 2-3 defa bu uygulamayı tekrarlandığınız taktirde cildiniz siyah noktalardan arınacağı gibi aynı zamanda çok canlı ve parlak bir görünüme sahip olacaktır. Siyah noktalarınızın azaldığını gözlemleyebilir ve bir daha çıkmalarına engel olursunuz.

Eğer cildiniz çok hassas ise, teniniz çok ince ve rahatsızlıklara açık ise bu işlemi uygulamamanızda fayda var. Aynı zamanda hekim kontrolünde ilaç tedavisi ile siyah noktalardan arınan kişiler hekiminin onayı olmadan elma sirkesi işlemini gerçekleştirmemelidir. Aksi halde cildinde sağlık problemleri yaşama ihtimalleri artmaya başlar.

Cildinizde iltihaplanmalar çok ise bu tarz yöntemler işe yaramayacağından herhangi bir faydasını göremezsiniz. Böyle durumlarda cildinizde izlerin kalmaması ve tedaviye başlamak için cilt hekimlerine danışmanız gerekmektedir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status