Selülit Mezoterapisi İle Sorunlarınızdan Kurtulun

Yaz aylarını renkli geçirmek ve üst seviyede bir yaşam kalitesine sahip olmak istiyorsanız, selülit mezoterapisi ile sorunlarınızdan kurtulun! Cilt altında yer alan yağ dokularının büyümesi ya da genişlemesiyle birlikte bağ dokusunda dolaşım bozuklukları meydana gelmekte ve selülit sorunu ortaya çıkarmaktadır. Portakal kabuğu şekline sahip bağ doku hastalığı olarak bilinen selülit problemleri, kadınların %80’inde bulunmakta ve hem ruhsal, hem de bedensel şikayetlere yol açmaktadır.

Selülitin Nedenleri Hakkında

Sağlıksız beslenme, genetik faktörler, dolaşım ve hormon bozuklukları, bağ doku zayıflıkları ve hareketsizlik gibi birçok unsurun selülite yol açması muhtemeldir. Gebeliğin ve ergenlik sürecindeki hızlı yağ doku depolanmasının da bu problemlere yol açması kaçınılmazdır.

Aşırı alkol ve sigara tüketiminin yanı sıra karbonhidrat içeriğine sahip yiyecekler, kafeinli ve aşırı şekerli içeceklerin de olumsuz birçok etkisi bulunmaktadır. Selülitin oluşum konusunda aşırı kilolar gereksinmediğini bilmeli ve her kadının yaşayabileceği bir sorun olabileceğini eklemeliyiz. Zayıf ve dengeli bir kiloya sahip kadınlarında, selülit konusunda şikayet ettiklerinin altını çizmeliyiz.

Selülit Ve Evreleri

3 evre olarak bilinen selülit sürecinin, teşhis kriterleri sonucunda hastalarda değişkenlik gösterebileceğini söylemeliyiz. Peki, selülit evreleri kaça ayrılır ve ne olmaktadır?

  1. evrenin selülit oluşuma dayandığını belirtmeliyiz. Bu süreçte yatarken ya da ayaktayken görüntü konusunda herhangi bir sorun olmadığı bilinmektedir. Ancak, dokunun sıkıştırılması ya da benzeri durumlarda kendisini göstermektedir.
  2. evrede selülit probleminin ayakta iken belirgin şekilde deforme olduğunu söylemeliyiz. Yatıldığında selülit görülmemekte ve ayakta iken ortaya çıkmaktadır.
  3. evrenin selülit oluşumunu tamamladığını ve ilerlediğini, hem ayakta, hem de yatakta net bir şekilde kendisini gösterdiğini eklemeliyiz. Düzensiz yağ birikimlerinin bir sonucu olarak ağrılı semptomlar vermesi de muhtemeldir.

Selülit Mezoterapi Ve İlaç Kullanımı

Selülit mezoterapisinde ilaç kullanımının farklı kombinasyonlar eşliğinde verildiğinin altını çizmeliyiz. Bu ilaçların, selülit görülen bölgelere olan etkisi oldukça büyüktür. Günümüzde, selülit mezoterapi yöntemleri sıklıkla tercih edilmekte ve sağlıklı sonuçlar alınmaktadır.

Mezoterapi iğneleri yardımı ile selülit sorunu olan bölge taranmakta ve tedavi süreci sonlanmaktadır. Bu işlemlerin yağ yakması, şişlik gidermesi, yağ hücrelerinin lipaz aktiviteleri ile oksijenlenerek küçülmesi ve portakal kabuğu görünümüne sahip selülitli bölgelerin giderilmesi ile tercih edildiğini belirtmeliyiz. Hem sağlıklı, hem de güvenilir olmasının kadınlar tarafından büyük bir önem taşıdığını ve bu sebeple tercih nedeni olduğunun tekrar altını çizmeliyiz.

Selülit Mezoterapiler Ağrılı Mıdır?

İlerleyen teknoloji ve sağlık imkanları dahilinde yapılacak selülit mezoterapilerinde ağrıların çok fazla olmadığını bilmelisiniz. Hastanın rahat ve konforlu bir süreç yaşaması adına lokal anestezi ilaçlarından kullanabilmektedir. Bu sebeple, telaşa kapılmamalı ve gönül rahatlığı ile tedavinizi gerçekleştirmelisiniz. Cildinizin, steril solüsyonlar tarafından silinip işaretlendikten sonra topikal anestezi ile hazır bir konuma gelmesi kaçınılmazdır. Uygulama bölgesinin darlığı ya da genişliği oranında 30 ile 60 dakika arasında tedaviniz gerçekleşecek ve selülit problemlerinizden hızlı bir şekilde kurtulacaksınız.

Selülit Mezoterapi Seansları Ve Yan Etkileri

Bu tedavilerde enjeksiyon kullanılmasından dolayı kızarıklık, şişlik, kanama ve morarma gibi problemlerin ortaya çıkması doğal karşılanmalıdır. Geçici bir durum olduğunu bilmeli ve yüksek teknolojiye sahip mezoterapilere güvenmelisiniz. Herhangi bir alerjiye yakalanmanız oldukça düşük bir oranda seyredecektir. Mezoterapi uygulamalarının süresi ve kaç seans olacağı ise, her insandan insana farklılık gösterecektir.

Asgari olarak 20 seanslık bir uygulamanın olması mümkündür. Kan dolaşımını hızlandırmak ve yağ dokularını eritmek adına ilaçlar kullanılmaktadır. Zayıflamak yolu ile mezoterapi uygulamalarından da faydalanabileceğini söylemeliyiz. Kadınlarda selülit çözümü olarak önerilen bu tedavi yöntemlerini denemekten kaçınmamalısınız.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status