Selülit Gideren Detoks Tarifleri

Kadınlarda erkeklere göre daha çok görülen selülit problemi rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Bundan dolayı özellikle plaj sezonunun açıldığı yaz aylarında kadınlar selülit görünümünü daha çok kafaya takar. Kan dolaşımında meydana gelen yavaşlık gibi problemlerden dolayı ortaya çıkan selülit problemi zayıf bir kişi olsanız bile oluşabilir. Buna karşı alacağınız önlemler ile bu görünümden kurtulabilir veya en aza indirebilirsiniz.

Artık zayıflamak, ödem atmak veya selülitlerden kurtulmak için kimse o sağlıksız diyet programlarını tercih etmiyor. Çünkü deneyimler gösterdi ki hızlı verilen kilolar, hızlı yakılan yağlar misliyle geri dönüyor. Bundan dolayı da şok diyetlerin yerini son zamanlarda detoks tarifleri almaya başladı. Kişilerin hem sağlıklı beslenmesini sağlayan hem de vücutta biriken sulardan arındırarak ödem attıran detoks suları selülit görünümünü azaltmak için de etkili.

Salatalık & Ananas Detoksu

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte selülit için detoks tarifleri arayan birçok kişi salatalık, zencefil ve ananastan oluşan detoks tarifini tercih etmektedir. Tadı oldukça güzel olan bu detoks suyu aynı zamanda selülitler için şifa deposu.

1 dilim ananas, 1 adet salatalık ve 2 dilim zencefil ile hazırlayabileceğiniz bu detoks suyunu geceden hazırlayıp sabah tüketebilirsiniz. Bu kadar vaktiniz yoksa en az 5 saat bekletmeye özen gösterin. Ayrıca selülit için yapılan detoks tarifleri içerisinde her zaman C vitamini kullanmaya da özen gösterin. Çünkü selülit görünümünü en hızlı şekilde yok eden vitamin C vitamini…

Selülit Gideren Detoks Tarifleri

Tarçın Çayı

Yine son dönemlerde her mevsim rahatlıkla tüketebileceğiniz detoks içeceklerinden bir tanesi de tarçın çayı. Selülit problemi kan dolaşımında meydana gelen sorunlardan dolayı ortaya çıkar. Tarçın çayı da içeriği bakımından kan dolaşımını teşvik edici özelliğe sahip olduğundan dolayı selülit tedavisi için etkili bir rol oynar.

Tarçın çayı hazırlarken bir fincan kaynar suyun içinde birkaç adet tarçın kabuğunu demlemeniz yeterli. Beş dakika demlenme süresinden sonra tüketebileceğiniz tarçın çayını çubuk tarçın bulamazsanız veya arzu ederseniz toz tarçın ile de rahatlıkla hazırlayıp günlük taze olarak tüketebilirsiniz.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status