Böbrek Taşlarını Eriten Bitkiler Nelerdir?

Böbrek Taşlarını Eriten Bitkiler

Böbrek taşı belirtileri şöyledir: Geceleri sıklıkla idrara gitme, mide bulantısı ve kusma, kanlı idrar.  Bu belirtileri sizler de yaşıyorsanız, mutlaka doktora görünmenizi tavsiye ederiz. Peki böbrek taşlarından muzdarip olanlar bu durumdan nasıl kurtulabilir? İşte, böbrek taşlarını eriten besinlerin listesi ve böbrek taşlarından korunmanın yolları yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Böbrek taşı farklı büyüklükte ve türde olduğu için bazen erimesi ve düşmesi oldukça zor olabilir. Böbrek taşlarının erimesi için limonun oldukça etkili bir besin olduğu söylenmektedir. Böbrek taşı olan hastalar sabah ve akşam limon tüketebilirler. Yine maydanoz suyu, limon suyu, avokado, papatya suyu, portakal, üzüm de böbrek taşlarının parçalanarak düşmesine yardımcı olan besinler arasında yer alıyor. Limon suyu gibi sitrik asit açısından zengin besinler de böbrek taşı oluşumunun önüne geçilmesinde etkilidir.

Ayrıca Bakınız: Böbrek Taşı Düşürmek İçin Ne Yapılır?

Böbrek taşı hastalığından muzdarip olan bireyler baharatlı ve kızartılmış gıdalardan uzak durmalılar. 

Yeşil sebzeler; A vitamini yönünden zengin besinler olduğundan böbrek taşlarını eritmede oldukça yararlıdır.

Maydanoz tüketmek, normalde de böbrek sağlığı için önemlidir. Ayrıca böbrek taşlarının oluşumunu önler ve var olan böbrek taşlarının parçalanıp düşmesi için faydalıdır.

Balık tüketmek, böbrek faaliyetlerini düzenleyerek yarar sağlar. 

Karpuz tüketmek, böbreklerdeki tuzu temizler ve böbrek taşı sorununa karşı etkili bir besindir.

Her gün üç elma yemek, böbreklere büyük fayda sağlar ve zararlı maddelerden temizlenmesine yardımcı olur. 

Kuşburnu çayı içmek, böbreklerin sağlıklı çalışmasına ve mekanizmanın güçlenerek böbrek taşlarıyla mücadele etmesine fayda sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status