Hyaluronik Asit Serumu Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Serum Fiyatları

Hyaluronik (hyalüronik) Asit (acid) yaşlanma karşıtı serumlar oldukça etkili bir nemledirici çeşitidir. Göz çevresi, ağız çevresi, boyun ve vücut kırışıklıkları giderici serumlar. Hyaluronik asitin diğer özellikleri bir yana kırışıklık için mutlaka kullanılmalı.

Cildinizi nemlendirmeye geldiğinde, özellikle sıcak, nemli yaz günlerinde, nemlendirilmiş ve yağlı cilt arasındaki mükemmel dengeyi sağlamak zor olabilir. Kurtarmak için: hiyalüronik asit, nemi tutmaya yardımcı olabilecek güçlü bir cilt bakım ürünü. San Francisco merkezli bir dermatolog olan William Kwan, “Su çeken ve cildi nemlendirmeden nemlendiren bir nemlendirici” diyor. Bu nedenle, hyaluronik asit içeren serumlar yağlı ciltler için idealdir. “Birçok nemlendirici çok ağır sivilcelere neden olabilir [yağlı ciltli insanlar için], bu yüzden hyaluronik asit jellerini seviyorum” diyor.

Dahası, hiyalüronik asit cildinizin yaşlanma belirtileri gösterdiğinde uygularsanız ciddi yaşlanma karşıtı faydalar sağlayabilir. Texaslı bir dermatolog olan Ted Lain,  “Yaşlı insanlar, sadece nemlendirmeye yardımcı olmak için değil, aynı zamanda cilt inceltme, kaşıntı ve genel yaşlanma sürecini geciktirmek için de hyaluronik aside ihtiyaç duyarlar.”

Dermatologlardan cansız cildi nemlendirmek için en iyi hiyalüronik asit serumlarını önermelerini istedik.

Hassas Ciltler için La Roche-Posay Redermic C

Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Nemlendirici Dolgu

la roche hyaluronik asit yaşlanma karşıtı

200 Tl

Texaslı bir dermatolog olan Ted Lain, hem kısa hem de uzun vadeli faydalar sağladığını söyleyen bu nemlendirici serumu seviyor. “Hiyalüronik asit diğer nemlendirici ürünlere kıyasla hem uzun vadede hemde kısa vadede çok etkili sonuçlar sunuyor” diye açıklıyor.

SkinMedica HA5

Gençleştirici Nemlendirici

hyaluronik asit serum yaşlanma karşıtı

350 TL

Bu ucuz değil, ama bu ürün “en tutarlı” reçetesiz hyaluronik asit serumu New Jersey merkezli dermatolog Jeanine Downie, MD, buldu. “İçinde beş farklı hyaluronik asit var” diyor. “Ve bunu yapışkan hale (yağlı) getirmeden cildi nemlendirir.”

Neutrogena Hydro Boost

Nemlendirici Serum

Yaşlanma karşıtı nemlendirici

75-80 TL

New York merkezli dermatolog Debra Jaliman, MD, bu Neutrogena serumu önermektedir. “Hyaluronik asit içerir, komedogenik değildir ve inanılmaz derecede nemlendirir” diyor. Ayrıca, cüzdan dostu.

Skinceuticals Hyaluronik

 Asit Yoğunlaştırıcı

skinceuticals-hyaluronic-acid-intensifier

300 TL

Kwan’ın en çok tercih ettiği cilt yaşlanması için mükemmel olduğunu söyleyen bu Skinceuticals serumu, çünkü hyaluronik asit cildin doğal elastikiyetini canlandırmaya yardımcı olabilir. “Ayrıca% 2 meyankökü özü vardır, bu da cildi aydınlatmaya ve parlatmaya yardımcı olabilir” diye ekliyor.

Bakınız: Hyaluronik Asit (Acid) Nedir? Ne İşe Yarar?

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status