Seks Hayatınızı Canlandıracak 6 Besin

Cinsel Hayatınızı Canlandıracak Gıdalar

Yapılan araştırmalar sonrasında, Amerika’da evli insanların yaklaşık yüzde 25’inde libido düşüklüğü ve cinsel isteksizlik sorunu saptanmıştır. Her üç kadından birinde ve her beş erkekten birinde görülen bu sorun, cinsel hayatlarında stresle mücadele etmelerine sebebiyet vermektedir. Cinsel istekliliği arttıracak ve cinsel hayatı canlandıran doğal bitkiler ile bu problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Aşağıda, cinsel yaşamı daha aktif hale getiren gıdalar yer almaktadır.

Kuruyemişler

Ceviz, fıstık, kaju ve benzeri kuruyemişler, genital bölgede kan dolaşımını artırır. Omega-3 yağ asitleri, genel ruh halini iyileştirmeye ve hormonal dengesizlikleri azaltarak, sinir ve stresin azalmasına da yardımcı olur.

Chia Tohumu

Kalsiyum, demir, çinko, lif ve antioksidanlar açısından zengindir ve kan dolaşımını arttırarak, enerji sağlar.

Kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği libido arttırmaya yardımcı olan bazı besinleri içerir. Bunlar erkeklerde testosteron eksikliğini önlemeye yardımcı olur. Yüksek miktarda da çinko içerir. Böylelikle cinsel dürtünün artmasına yardımcı olur.

Enginar

Eski Romalılar zamanında enginar yemenin sonsuz hayat ve afrodizyak etki yarattığı düşünülmekteydi. Pantotenik asit içeren enginar, cinsel hayatı canlandırır. 

Acı Biber

Acı biber, en az iki uyarıcı maddeye sahiptir. Sıcak duygular üretilmesine yardımcı olur ve kan dolaşımını hızlandırarak, cinsel istekliliği arttırır.

Çikolata

Çoğumuz çikolatanın özellikle bayanlara mutluluk hormonu seviyesini arttırdığını biliyoruz. Çikolata yemek, cinsel hayata da olumlu yönde etki eder ve bayanlar da cinsel istekliliği arttırır.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status