Selülit Düşmanı – Selülit Yakan Yiyecekler

Kusursuz bir cilde sahip olmak isteyenlerin sorunlarından biri selülit problemi oluyor. Selülite elveda demek aslında oldukça kolay diyebiliriz. Nasıl mı? Bugün ki yazımızda sizlere selülite düşman yiyecekleri paylaşacağız. Bu sayede selüliti hayatınızdan bir daha hiç sokmamak üzere çıkaracaksınız.

Selülit önleyen ve azalmasında yardımcı olan besinleri yazımızda mevcut bulabilirsiniz.

Selüliti Önleyen ve Gideren Gıdalar

Brokoli:

Düşük kalorisi ve içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde oldukça sağlıklı bir besin kaynağıdır. İçeriğinde vücuttaki kalojeni sertleştiren bir etmen bulunan brokoli, selülitin azalmasında yardımcı bir yapıya sahip.

Muz:

Muz, çinko bakımından zengin bir meyve çeşididir. Bu sayede ciltteki hücrelerin yenilenmesine yardımcı oluyor. Kan akışında yardımcı olması sayesinde de selülit önleyici besinler arasında yer alıyor.

Ispanak:

A vitamini bakımından zengin olan ıspanak, kalojenin azalmasına yardımcı olan bir besindir. Bu nedenle selülitten kurtulmak isteyenlerin tüketmesi gereken besinler arasında yer alıyor.

Lahana:

Selüliti gidermede en çok yardımcı olan besinler arasında lahana yer alıyor. Vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda antiseptik özelliği ile de bayanların sık tüketmesi gereken besinler arasındadır.

Yumurta:

Vücuda giren ve çıkan besinlerin düzenlenmesine yardımcı olan lesetin içermektedir. Selülit tedavisi için gerekli olan maddelerden biri de lesetin oluyor. Bu nedenle selülitlerden kurtulmak isteyenler yumurta mutlaka tüketmeli.

Limon:

Selülit eritmek için limonun yeri ve önemi büyük. Hatta vücut için oldukça büyük bir yere sahip diyebiliriz. Vücuttaki alkali dengesini sağlayan limon, vücuttaki toksinlerin atılmasında da yardımcı olur.

Yoğurt:

Yoğurdun faydaları saymakla bitmez. Kalsiyum açısından zengin olan yoğurdu, vücutta ki yağ emilimini artırmak için tüketmek gerekir. Selülit içinde bu nedenle önemlidir.

Ananas:

Ananasın içeriğinde bromelain proteinlerin emilimine yardımcı olan bir etmen mevcut bulunuyor. Fibrin birikiminin parçalamasında da yardımcı olan enzim, kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olur. Selülit içinde bu nedenle önemlidir.

Domates:

A ve E vitamini bakımından zengin bir sebzedir. Soframızda her zaman bulunması gereken besin kaynağı, kan dolaşımını hızlandırır ve antioksidan görevi görür. Selülitin yok olmasında bu nedenle yardımcıdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status