Sivilce Baş Ağrısına Neden Olur Mu?

Cildimizin düşmanı rahatsızlıklardan olan sivilcelerin bilinmeyen yönlerinden birisi de zaman zaman baş ağrısına sebebiyet verebilmeleridir. Pek çok kişi tarafından bilinmese bile özellikle kafa derisinde çıkan sivilceler kişilerin çeşitli ağrı problemleri ile karşı karşıya kalmalarına neden olabilirler.

Sivilceler Neden Baş Ağrısına Neden Olur?

Bir sivilcenin baş ağrısına neden olabilmesi için öncelikle kör sivilce denilen türden olması gerekir. Bu tür sivilcelerin uçları cilt yüzeyine çıkamadığı için cilt altına baskı yapmakta ve bu da doğrudan ağrı oluşumuna sebebiyet vermektedir. Aşırı aktif olan yağ bezlerinin çalışması sonucunda meydana gelen bu tür sivilceler özellikle kafa derisinin olduğu bölgelerde kendilerini gösterdiklerinde şiddetli ağrıların kaynağı olabilirler.

Baş Ağrısına Neden Olan Sivilceler Nasıl Tedavi Edilir?

Baş ağrısına sebep olan sivilcelerin çeşitli yöntemler kullanılarak tedavi edilmesi mümkündür. Her geçen gün gelişen modern teknolojinin bizlere sağladığı bilimsel tedavi yöntemlerinin yanı sıra tamamen doğal ve bitkisel bazı tedavi yöntemleri ile de baş ağrısına yaratan kör sivilcelerin tedavi edilebilme imkanı bulunur. Sivilce tedavisinde izlenebilecek belli başlı bazı tekniklere çeşitli örnekler verilebilir.

Lazer Tekniği ile Baş Ağrısına Neden Olan Sivilce Tedavisi

Özellikle maddi durumu iyi olan kişilerin sivilce problemlerinden kısa sürede kurtulabilmek amacı ile en sık başvurduğu yöntemler arasında yer alan lazer tedavisi ile sivilcelerin iyileştirilmesi yöntemi gerçekten de başarılı sonuçlar veren bir tekniktir. Bu tedavi yönteminde lazer ışınları sorunlu cilt yüzeyine uygulanarak çok kısa sürede etkili sonuçlar alınabilir. Lazer tekniği hızlı ve pratik olması ile tercih edilebilir fakat ücretleri yüksek olduğu için herkes tarafından kullanılamayabilir.

Krem ve Sabun Tekniği ile Baş Ağrısına Neden Olan Sivilce Tedavisi

Baş ağrısına yapan sivilcelerin tedavi şekillerinden bir diğeri de piyasada satışa sunulan çeşitli doğal sabun ve kremler ile uygulanan yöntemdir. Bu yöntemlerde kişilerin kendi başlarına hareket etmemeleri ve mutlaka uzman bir doktorun önereceği krem ya da sabunları kullanmaları ciltlerini tahriş etmemeleri adına çok önemlidir. Sivilce problemleri için doktorlar tarafından önerilebilecek kurutucu merhemler ya da kükürtlü sabunlar ağrı yapan sivilcelerin sönmesi ve iz bırakmadan iyileşmesi konusunda etkili tekniklerdendir.

Bitkisel Yöntemler ile Baş Ağrısına Neden Olan Sivilce Tedavisi

Yine bir başka ağrılı sivilce tedavisi olan bitkisel yöntemler de günümüzün popüler teknikleri arasında ön sıralarda yer alır. Bu tedavi tekniğinde en sık kullanılan kürlerden birisi bal ve tarçın maskesi ile yapılan doğal sivilce maskesidir.

2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçının bir kap içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra problemli bölgeye sürülmesi ve yaklaşık 20 dakika bekletilmesinin ardından ılık su ile yıkanması sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Tarçının antibakteriyel etkisi balın gözenek temizleme özelliği ile bir araya geldiğinde ortaya başarılı bir sivilce iyileştirme kürü çıkmaktadır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status