Sivilce Şampuanı Faydalı Mı?

Sivilceler ergenlik döneminin başlangıcı ile birlikte başlayan ve yağlanmayla birlikte artan bir cilt sorunu olarak karşımıza çıkar. Kapanan gözenekler önce siyah noktalar olarak karşımıza çıkar. Yağlanmanın etkisine bağlı olarak sivilce oluşum süreci artar ve ciltte sayıları çoğalabilir. Sivilcelerin çıkması ve süresi kişilerin cilt yapısına göre farklılıklar gösterebilir.

Bazı cilt yapısı fazla yağlı değildir ve buna bağlı olarak sivilce oluşumu da çok olmayacak ve oluşum süreci de kısa sürecektir. Çok yağlı cilt yapısına sahip kişilerde ise yağlanmanın etkisiyle sivilce oluşumu da artacak ve önlem alınmazsa cilt yapısı bu sivilcelerin çıkışıyla birlikte bozulacaktır. Bazı durumlarda kişi bu duruma kendisi bakım yapabilse de bazı durumlarda uzman tedavisine ihtiyaçta duyulabilir.

Sivilce Şampuanı Yarar Sağlar Mı?

Sivilceleri önlemek için çeşitli bakım ilaçlarının yanı sıra sivilce şampuanı da tavsiyeler içinde yer alır. Sivilceler üzerinde en iyi etkiyi oluşturmak için bebek şampuanı kullanmak öneriler arasındadır. Cilt hassas bir yapıda olduğu için özellikle en hassas bölgelerimizden biri olan yüzümüz için bebek şampuanı iyi gelebilir.

Doktorun önerdiği şampuanlar cildinizde etkili olabilir. Ancak her şeyde olduğu gibi bu noktada da uzmandan yardım almakta yarar vardır. Herkesin cilt yapısı farklı olduğu için doktorun gerekli incelemeleri yaptıktan sonra öneride bulunur. Bazı durumlar için sizden hormon testleri isteyebilir. Bu testleri yaptırmanız sizin yararınızadır.

Başka Neler Yapılabilir?

Bunun dışında sivilce oluşumundan kurtulmak için bazı önereceğimiz tavsiyelerde sizler için yararlı olabilir. Sivilce oluşmaya başlamadan önce vücuttaki yağ dengesini korumak için cildiniz için yağ dengeleyici ve gözenekleri açıcı ürünler kullanabilirsiniz. Gözenek açıcı sabunlar bunlar içinde keçi sütü sabunu cilt için faydalıdır, önerilebilir.

Yüzünüzü her gün bu sabunla yıkayarak yüzünüzdeki gözeneklerin açılmasına sağlayabilir ve derinlemesine temizlik yapabilirsiniz. Ellerinizi devamlı yıkamak ve hijyene önem vermek sivilce oluşumunu önler. Taze sebze ve meyve yemek cildinizi güçlendirir. Cildinizi korumak için çok sık makyaj yapmaktan da kaçınmalısınız. Bunun dışında stresten uzak yaşam tarzı da sivilce oluşumunu önlemede yardımcıdır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status