Sivilce İçin Lazer Tedavisi

Sivilce veya diğer adıyla akne, yağ üreten bezlerin cildin üzerinde kalması ve iltihaplı bir oluşum yaratmasına dayalı bir hastalık olmaktadır. Günümüzde, yoğun bir şekilde rastlanan cilt hastalıklarından biri olduğunu söylemeliyiz. Hem duygusal, hem de fiziksel sağlık açısından oldukça önemlidir. İlerleyen teknolojiyle birlikte Sivilce için lazer tedavisi ortaya çıkmıştır. Ergenlik dönemlerinde karşılaşılan ve ileriki yaşlarda dahi görülebilen bu sorunlar, erkek ve kadınlarda eşit sıklıkta görülmektedir. Şimdi sizleri sivilce tedavisinde uygulana yöntemleri ve avantajlarını anlatmak istiyoruz.

Sivilce Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

  • Kimyasal Peeling
  • Lazerle Akne Tedavisi Uygulamaları
  • Streoid Enjeksiyonu İşlemleri
  • Antibotikler
  • Retinoid İçerikli İlaçlar
  • Mavi Işık (UPL, BBL, IPL) ve Yoğun Atılımlı Işık Kaynağı Akne Tedavileri

İlaç tedavisine yanıt veremeyen insanlar için, Lazerle akne tedavisi oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Oral yol ile alınabilen ilaçların yol açabileceği olumsuz yan etkilerden korunarak, yoğun atılımlı ışık veya lazerle akne tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Lazerle Sivilce Tedavisi Yöntemleri Nasıldır?

Farklı ışık sistemleri veya lazerle birlikte akne tedavileri mümkün olmaktadır. Bu yöntemlerin nasıl bir işleve sahip olduklarını aktaracak ve sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Isı Enerjisi ve Yoğun Atımlı Işık Sivilce Tedavisi: Bu sistemle birlikte uygulanan ısı enerjisinin sivilceyi yok edebilmesi ve yağ bezlerinin büzülerek ortadan kalmasını sağladığı bilinmektedir. Akne oluşumlarının başlangıcı olan yağ bezleri büzüşerek üretimi azalıyor ve sivilce tedavisinde başarılı bir sonuç alınıyor. Lazerle akne tedavilerinden sonra cildinizde oluşacak kızarıklıklar geçici olmaktadır.

Diyot Lazerle Sivilce Tedavisi: Diyot lazerlerin, cildinizin üst katmalarına zarar vermeksizin orta tabakada bulunan yağ bezlerini büzüştürdüğünü ve ortadan kaldırdığını belirtelim. Sağlıklı bir cilde kavuşma hayali kuran birçok insan için benzersiz bir seans uygulaması olmaktadır.

Sivilce İçin Lazer Tedavisi Etkili Midir?

Sivilcelerinden kurtulmak isteyen birçok insan, lazer tedavilerine başvurmaktadır. Başarılı sonuçların ortaya çıktığını ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşandığını söyleyebiliriz. Sivilce lazer tedavilerinin, ileri teknolojiyle birlikte başarılı ve sağlıklı sonuçlar yarattığı bilinmektedir. Bu sistemler, çeşitli ilaç ve kullanımların yan etkilerinden ziyade, daha güvenilir bir yöntemdir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status