Siyah Nokta Giderici Maske Tarifleri

Siyah Nokta Giderici, Siyah noktalar günümüzde hemen herkesin derdidir. Siyah noktalar vücudumuzda olan ve atılmayan yağdan dolayı kaynaklanmaktadır. Fakat siyah noktalar en çok ergen dönemindeki gençlerde görülmektedir. Siyah nokta oluşumu genel olarak kişide ya yağlanma oluştuğunun yada sivilcelenme oluşacağının habercisi olmaktadır.

Siyah nokta stres, adet dönemi, güneşe maruz kalma gibi nedenlerle meydana gelmektedir. Fakat en çok nedeni ise düzensiz beslenme, fazla yağ tüketimi, su tüketilmemesi gibi durumlarda meydana gelir. Siyah noktalar kesinlikle sıkılmamalıdır. Sıkıldığı takdirde izlere neden olabilir. Fakat siyah nokta çözümsüz bir sağlık sorunu olmamaktadır. Siyah noktayı gidermek için ilk olarak cilt temizliğine önem göstermeli ve iyi yapmalıyız. İkinci olarak ise bakıma dikkat etmeli ve gereken süreyi ayırıp bakım yapılmalıdır.

Siyah Noktalara Yulaf Unu Maskesi

Siyah nokta giderici denilince akla ilk gelen maskeler olmaktadır. Şimdi sizlere birkaç maske tarifi paylaşacağım. Örneğin yulaf unu maskesi.

Uygulanacak sistem çok basit olmaktadır. Yaklaşık bir yemek kaşığı kadar yulaf ununu yeteri kadar suda pişiriniz. Krem gibi bir kıvama gelene kadar sürekli karıştırılmalıdır. Daha sonra içerisine badem unu eklenmelidir. Tekrardan karıştırılır. Soğuduktan sonra masaj şeklinde cildinize uygulayın. Daha sonra kuruyan maskeyi soğuk su ile durulayın ve yumuşak bir bez ile kurulayın. Bu uygulamayı 3 günde bir yapın.

Siyah Noktalara Limon Suyu Maskesi

Etkili olan siyah nokta giderici yöntemlerinden biri ise limon ve yumurta maskesi. İlk olarak midenizi bulandırabilir ve düşündüğünüzde itici bir his ile karşılaşabilirsiniz. Fakat kullanıldığı zaman etkisi görülünce vazgeçilmez olmaktadır. 1 bardak süzülmüş limon suyuna 1 adet yumurtanın beyazı katılır. Macun kıvamını alana kadar ateşte ısıtılır. Daha sonra soğuduktan sonra kullanılır. Soğukken uygulanan bu macun yüze sürülür ve kuruması beklenirken masaj yapılır şekilde yüz ovulur. Daha sonra soğuk su ile durulanır.

Siyah Noktalara Bal Susam Maskesi

Bal ile uygulama yapabilirsiniz. Doğal olan bal ile susam yapı karıştırılarak yüze uygulanır. Cilde ipeksi bir dokunuş verir ve temizliği arttırır. Bu karışım yaklaşık 15 dakika cildinizde bekletilir. Ilık su yardımı ile cildinizi durulayın. Havlu kağıt ile yüzünüzü kurutun.

Siyah nokta giderici birçok yöntem vardır fakat en sağlıklısı kişinin evde kendi yaptığı doğal yöntemlerle gidermesidir. Dışarıda alınan siyah nokta giderici suları ve kremleri sağlıklı olmaması ile beraber ciltteki hiçbir siyah noktayı gidermemektedir. Örneğin kendiniz yapabileceğiniz ve siyah noktaları giderebileceğiniz bir maske tarifi şöyledir:

Siyah Nokta Giderici Yoğurt Ve Karbonat Maskesi

Yoğurt ve karbonat maskesi: Bir tatlı kaşığı yoğurt ve tepeleme olmayacak şekilde bir çay kaşığı karbonatı bir kabın içerisinde karıştırın. Karıştırma sırasında karışım kabaracak ve kremşanti kıvamını alacaktır. bu karışımı gözden ve ağızdan uzak tutarak tüm siyah nokta oluşan yerlere sürülür. Kuru ve hassas ciltler maksimum 5-10 dakika maskeyi yüzlerine uygulamalıdırlar. Fakat diğer kişiler uzun süre beklemelerinde sakınca olmamaktadır.

30 dakika içerisinde kuruyan maskeyi elinizle yavaş yavaş soyarak kaldırın. Siyah noktalar ve ölü hücreler bu işlemle beraber çıkacaktır. Son olarak ise yüzünüzdeki maske kalıntılarını ılık su yada yüz temizleme jeli ile temizleyip soğuk suyla en son cilt uyarılmalıdır. Soğuk su gözenekleri sıkılaştırır ve teninizin daha diri görünmesini sağlamaktadır. Bu sayede yüzünüz hem parlak görünümü yakalar hem de siyah noktalardan kurtarır.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status