Selülit Gideren Bitkisel Yağlar Ve Kullanımları

Selülitin geçmesine yardımcı olan selülite iyi gelen yağlar var. Bu yağlar sayesinde herkesin baş belası haline gelen selülitlerden kurtulmak selülite iyi gelen yağlar ile artık çok kolay olacak. Selülit kendiliğinden zamanla geçecek bir cilt problemi değil. Kremleri veya lazeri tercih etmiyorsanız kesinlikle selülite çözüm yağlar ve selülite iyi gelen yağlar ve bitkisel çözümlerle selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Bazı yağlar cilt problemlerine iyi geliyor. Selülite iyi gelen yağlar ve çeşitleri arasında neler var? Hangi yağlar selüliti geçirmeye yardımcı olur? Gelin birlikte göz atalım.

Selülite İyi Gelen Yağlar

Jojoba Yağı:

Selülit sorunu olanların kullanması gereken yağlardan biri jojoba yağı olmalı. Selülit bulunan bölgeye jojoba yağı dökerek, dairesel hareketler eşliğinde masaj yapabilirsiniz. hatfada en az 3 defa uygulayacağınız masaj size 2 ay içinde selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak.

Ardıç Yağı:

Selülit gidermeye yardımcı olan yağlardan bir tanesi de ardıç yağı oluyor. Selülitinizin bulunduğu bölgeye birkaç damla damlatarak masaj yapın.

Gece yatmadan önce uygulayacağınız masaj sonrası bir bez yardımı ile sarılır. Gece boyunca sıcak tutacağı bölgede, sabahta terleme olduğunu göreceksiniz. Burada bulunan selülitlerin dağılmasında etkin olacaktır. Haftada en az 2 gün uygulanmalıdır.

Portakal Yağı:

Portakal yağı selülitlerin yakılmasını sağlayan bir yağ çeşididir. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz portakal yağını, buğday yağı ile birleştirirseniz daha etkili hale gelecek ve selülitlerinizden kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacak.

Buğday Yağı:

Buğday yağı da selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacak yağ çeşitleri arasında yer alıyor. Haftada 2-3 defa masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Etkisini çoğaltmak isterseniz biberiye yağı ile karışım yapılabilir.

Limon Yağı:

Limon birçok alanda antioksidan olarak kullanılıyor. İçeriğinde yer alan asitler ve mineraller selülitlerin yakılması konusunda yardımcı olur. Yalnız kurutucu etkiye de sahip olan limon yağı içerisinde zeytinyağı ilave edilerek kullanılırsa kuruma etkisini ortadan kaldırabilirsiniz. Selülitlerin azalması için haftada 2-3 kere kullanın.

Susam Yağı:

Selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olacak susam yağının deri altına emilimi kolaydır. Deri altında ki yağların yanmasına yardımcı olan yağ sayesinde daha kısa sürede selülitlerden kurtulabilirsiniz. Her gün kullanabileceğiniz yağı masaj yaparak uygulayın ve 30 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status