Çedar Peynirinin 6 Bilinmeyen Faydası ve Zararları Nelerdir?

Çoğu insan çedar peyniri bir dizi rahat gıda ile ilişkilendirebilse de aslında birkaç önemli besinsel faydası vardır.

Ayrıca Bakınız: Çedar Peyniri Besin Değerleri

Çedar Peyniri Yemenin Yararları

Sağlıklı Kemikler İnşa Eder!

Cheddar, büyük kalsiyum içeriğiyle kemik sağlığının korunmasına katkıda bulunabilir. Yeterli kalsiyum almak osteoporozu, kemik yoğunluğunun zararlı dejenerasyonunu önlemek için önemlidir.

Kas Yapar!

Protein vücutta çeşitli işlevler yerine getirir ve 28 gr başına 7 gramda, çedar bu makrobesin için mükemmel bir kaynaktır. Protein sadece kas oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda enzimlerin üretimi, hücrelere yapı kazandırılması, sıvı dengesinin korunması ve çok daha fazlası için gereklidir.

Kalori Yoğun!

Hiç kimse çedarı boş kalorilerle dolu olmakla suçlayamaz! Bu peynir, doyma faktörünü artıran kaloridir.

Kilo Kaybına Yardımcı Olabilir!

Kilo almaya neden olan peynir hakkında duymuş olabileceğinize rağmen, bu inancı tersine çeviren tam yağlı süt paradoksu olarak bilinen bir fenomen var.

Araştırma şimdi, yağın süt ürünlerinden çıkarılmasının, kilo alımına neden olma olasılığını artırabildiğini ve tam yağın kilo yönetimi için daha iyi bir seçenek olmasını önermektedir.

Keto ve Düşük Karbonhidrat Diyetleri ile Uyumlu!

Eğer makrolarınızı keto diyetiyle değiştiriyorsanız şanslısınız demektir. Chedar peynirinin yüksek yağ yüzdesi nedeniyle, bu yüksek yağlı yemek planıyla uyumludur. Sıfır karbonhidrat ile, çedar da düşük karbonhidratlı diyetlere iyi uyum sağlar.

Düşük Laktoz

Laktoz söz konusu olduğunda, tüm peynirler eşit değildir. Cheddar, laktozda aslında oldukça düşük olan daha sert, olgun peynirler arasındadır, yani laktoz intoleransı olmayan kişiler genellikle şişkinlik, mide rahatsızlığı ve gaz gibi hoş olmayan semptomlar olmadan yiyebilir.

Alerjiler

Laktozda düşük olmasına rağmen, çedar hala süt alerjisi olan kişilerde bağışıklık tepkisini tetikleyebilen iki bileşen olan kazein ve peynir altı suyu içerir. Süt ürünlerine alerjiniz varsa, çedarı menüden uzak tutmanız gerekir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status