Selülit Mezoterapisi Nedir?

Günümüzde bayanların ileri seviyede ki selülitleri gidermek amacıyla mezoterapi uygulamasına başvuruyor. Mikrodolaşımın düzenlenmesine yardımcı olan selülit mezoterapisi, yağların yanması – parçalanmasına yardımcı oluyor. Kalça veya göbek bölgesinde ki selülit nedeni ile bozulan yapının düzelmesini sağlar.

Selülit Nedir?

Selülit bayanların kalça veya göbek bölgesinde ki dokuların yağlanması üzerine portakal görünümü dediğimiz görünüme neden olmasıdır. Burada deri altında var olan yağ dokuları bozulmaya ve sertleşmeye başlar. Buda vücutta çirkin bir görünüme sahip olur.

Selülit Kadınlarda Neden Sık Gözlenir?

Deri altında yer alan yağ dokusu deriye paralel olarak bulunmaktadır. Yağ hücrelerini ayıran bağ doku ise dikey durumdadır. Bazı durumlarda bu dokularda kısalmalar meydana gelir. Östrojen salgılandığında, hormonal değişkenlikte, hareketsiz kalındığında gibi. Bağlarda ki bu kısalmalar nedeni ile cilt üzerinde çökmelere neden olur. Bu nedenle cilt üzerinde girintili çıkıntılı bir görüntü hakim olur.

Selülitin de her şeyin derecesi olduğu gibi dereceleri mevcut bulunuyor. Farklı görünüme sahip birçok örnek mevcut bulunmaktadır. Herkesin selülit evreleri farklı olarak gelişir. Selülit genel olarak kalçada ortaya çıkarken, göbekte, kolda da selülit belirtisine rastlanır.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülitin çeşitli tedavi yöntemleri mevcut bulunuyor. Selülit tedavisinde doğal yöntemler kullanılırken, kişiye göre lazer tedavisi ile de tedavi yöntemleri mevcut bulunmaktadır. Günümüzde evde uygulanan birden fazla selülit tedavi yöntemi mevcut bulunuyor. İsterseniz bu tedavi yöntemleri ile kısa sürede selüliti ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Ben daha kısa sürede tedavi olmak istiyorum diyorsanız, o zaman lazer yöntemi ile selülit tedavisi uygulamalarına başvurmalısınız.

Selülit Tedavisinde Mezoterapi Etkili Mi?

Selülit mezoterapisi oldukça etkili bir formül diyebiliriz. Mezoterapide orta deri tedavi edilmektedir. Ağız yoluyla veya enjeksiyon sayesinde vücuda ulaşan tedavi yöntemleri bazen yetersiz kalabiliyor. Bu durumda selülit mezoterapisi etkili bir formül kalıyor.

Selülit Tedavisinde Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Selülit tedavisinde mezoterapi uygulaması ile mikrodolaşımın harekete geçmesi için çalışılır. Çok ince iğne uçları ile deri altına enjekte edilen bu yöntem sayesinde, selülit görünümünden kurtulmak daha kısa sürüyor. Enjekte edilecek iğne sayısı selülitin büyüklüğüne ve evresine göre değişkenlik gösterir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status