Tavuk Göğsünün Sağlığımız İçin Önemli Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Tavuk göğsünde bulunan az yağlı protein birçok önemli avantaj sunabilir, bu da bu yiyeceği birçok yemek planına yardımcı olur.

Ayrıca Bakınız: Tavuk Göğsü Besin Değerleri

Tavuk Göğüs Eti Yemenin Yararları

Kas Kütlesi Yapar ve Korur!

Protein, vücudunuzun kas kütlesini korumasına yardımcı olur ve ayrıca bir güç antrenmanı programı ile birlikte kas inşa edilmesine yardımcı olur. Bu 2016 inceleme çalışması gibi araştırmalar, kas kütlesi ve kuvvetindeki kayıpların yaşlı insanlarda ölüm oranlarıyla doğrudan ilişkili olduğunu göstermektedir.

Kemikleri Güçlendirir!

Bilim adamları ve doktorlar bir zamanlar hayvansal protein bakımından yüksek bir diyetin kemik yoğunluğunu azaltabileceğine ve kemiklerin kırılma riskini artıracağına inandılar.

Bununla birlikte, daha yeni araştırmalar, proteinin kemiklerin korunmasına yardımcı olmak için kalsiyum ile çalıştığını göstermektedir. Kemikleri güçlü ve sağlıklı tutmak için yeterli protein tüketmek önemlidir.

Ayrıca Bakınız: Tavuk Etinin Faydaları

İştahı Azaltır!

Protein tüketmek, kendinizi doygun hissetmenize yardımcı olur, bu da yiyecek arzusunu azaltmaya ve aşırı yemeyi önlemeye yardımcı olabilir.

Örneğin, düşük kalorili diyetler üzerinde aşırı kilolu erkekler üzerinde yapılan küçük bir çalışma, daha fazla protein yiyenlerin “iştah kontrolünde ve toklukta iyileşme” gösterdiklerini bulmuştur.

Alerjiler

Kanatlı hayvan alerjileri nadirdir ancak kesinlikle mümkündür. Doktorlar, kümes hayvanlarına alerjinin kırmızı ete alerjisi kadar yaygın olduğunu ileri sürmektedir (ancak bir tür ete alerjisi olması, diğer etlere alerjiniz olacağı anlamına gelmez).

Bazen yumurta alerjisi olan insanlar kümes hayvanlarına ikincil bir alerjiye sahiptir. Bu tür alerjilerde, genellikle çiğ etle temas ettiğinde, pişmiş et tüketmeden reaksiyonlar meydana gelir.

Tavuk Göğsü Zararları ve Yan Etkileri

Böbrek hastalığı olan kişilerin, özellikle büyük porsiyonlarda çok fazla protein tüketme konusunda dikkatli olmaları gerekir. Böbrek hastalığınız varsa, sizin için en iyi protein kaynakları ve miktarları hakkında doktorunuzla konuşun.

Bir hayvansal protein olduğu için, tavuk göğsü bitki bazlı (vejetaryen veya vegan) diyet yapan insanlar için uygun değildir.

Tavukları organik, antibiyotik içermeyen ve benzeri pazarlayan çeşitli etiketler de görebilirsiniz.

Organik: Tavukların organik olarak etiketlenmesi için nasıl yetiştirilmeleri ve bakımlarının yapılması gerektiği konusunda özel kurallar vardır. Örneğin, onlara% 100 organik yem verilmelidir.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status