Daha Fazla Yeşil Yapraklı Sebze Tüketmek İçin Ne Yapmalı?

Aralarından seçim yapabileceğiniz yeşil ve koyu yeşil yapraklı sebzelerin sayısız çeşidi vardır. Beslenmenizdeki çeşitliliği artırmak için farklı türleri ve farklı hazırlama yöntemlerini denemeye ve tüketmeye çalışın.

Beslenmenize yapraklı yeşillikler eklemenin şu üç yolunu düşünün:

Smoothies: Muz ve elma gibi meyvelerle birlikte yeşil smoothie’nize lahana, ıspanak veya pancar yeşillikleri gibi dondurulmuş yeşil yapraklı sebzeler ekleyin. Sebzeleri sevmiyorsanız, bu alımınızı arttırmak için harika bir tanıtımdır çünkü onları tatma olasılığınız yoktur.

Sandviçler veya dürüm: Ispanak veya marul gibi yapraklı yeşillikleri ile sandviçinizi sağlıklı hale getirin. Veya nişastalı veya işlenmiş karbonhidratları azaltmak için sandviç veya kepekli ekmek yerine yeşil yapraklı sebzeler kullanmayı deneyin.

Yumurta: En sevdiğiniz yapraklı yeşil sebzeleri omletlere veya yumurtanıza ekleyin.

Ayrıca Bakınız: Koyu Yeşil Yapraklı Sebzelerin Faydaları

Daha koyu yeşil yapraklı sebzeleri tüketmek kolay, ucuz ve basittir. Başlamak için bunları haftada üç öğüne kadar eklemeyi deneyin, ardından zevk aldığınız tarifleri ve çeşitleri bulduğunuzda birkaç tane daha öğünlerinize ilave edin.

Kendi sorularınız, deneyimleriniz ve görüşlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status